Порядок декларування доходів, отриманих громадянином у спадщину чи у подарунок

Яворівське відділення Городоцької ОДПІ нагадує, що громадянам, які у 2017 році отримували доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів та майна від осіб, які не є членами сім`ї першого ступеня споріднення, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Податковим кодексом України визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення. При цьому, не повинні надавати декларацію спадкоємці, які сплачують податок до нотаріального оформлення спадщини.

Нагадуємо, що декларацію громадяни повинні надати до 1 травня 2018 року, а до 1 серпня поточного року зобов’язані самостійно сплатити суми податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначені у поданій декларації.