Офіційне працевлаштування – надійний спосіб не порушувати трудового законодавства

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформує, що кожний громадянин має право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Законом України «Про державний бюджет України на 2021 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2021 року – 6000 гривень, з 1 грудня 2021 року - 6500 гривен з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок. Тому розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Виплачуючи заробітну плату неофіційно в «конвертах», роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткові відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення у майбутньому.

Багато роботодавців не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку.

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Переглядів: 3