Одноразове (спеціальне) добровільне декларування ­- це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування ­- це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування

У Яворівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулася зустріч з представниками бізнесу Яворівського району. На заході податківці нагадали, що скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Кодексу є чи були платниками податків (далі - декларант).

Декларанти матимуть право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі - Декларація) із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори, до 1 січня 2021 року. При цьому в Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.

Базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об'єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.

Сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об'єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок, зокрема:

5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;

9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;

2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання Декларації.

Фахівці Яворівської ДПІ звернули увагу, що з оновленою редакцією Податкового кодексу України можна ознайомитися, скориставшись розділом "Нормативні та інформаційні документи" Загальнодоступного інформаційно - довідкового ресурсу (http://zir.tax.gov.ua).

Переглядів: 8