Новації у застосуванні РРО

З 20.12.2017 року набрала чинності постанова № 984, якою змінено окремі форми та умови проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування  та послуг.

Постановою передбачено:

-                     збільшення граничного обсягу річного доходу, після перевищення якого, обов’язковим є застосування РРО (500 тис.грн. замість раніше установленого 200тис.грн.).

-                     обмеження на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг))установлено у розмірі 250 тис.грн. (попередньо було 75 тис.грн.)

Кому, згідно нововведень, без РРО не обійтись?

Для форм і умов проведення діяльності, визначених у Переліку № 1336, платники єдиного податку другої та третьої групп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг яких протягом календарного року перевищив 1 млн. грн. Обов'язково застосовують РРО відповідно до п.296.10 ст.296 Податкового Кодексу.

При цьому звернемо увагу, що із зазначеного Переліку вилучино норму, щодо можливості здійснення родрібної торгівлі пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, що здійснювалися фізичними особами – підприємцями, які сплачуюють єдиний податок. Тобто роздрібний продаж пива має здійснюватися з обов'язковим застосуванням РРО.

Змінами також виключено з цього Переліку норми, згідно з якими без застосування РРО могли здійснюватися: надання на вокзалах та портах послуг носильниками з доставлення багажу пасажирів, а також реалізація білетів державних лотерей, крім продажу цих білетів через електронну систему прийняття ставок, що контролюється в режимі реального часу Державним казначейством.

Переглядів: 98