Новації 2019 року щодо єдиного соціального внеску

Враховуючи визначений Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» розмір мінімальної заробітної плати у 2019 році - 4173 грн, щомісячна мінімальна сума єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців незалежно від обраної системи оподаткування (загальна чи спрощена) з 1 січня становитиме 918,06 грн (4173 грн х 22 %). Максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску дорівнює 15 мінімальним заробітним платам, тобто, у 2019 році вона становить 62595,0 грн (4173,0 х 15), а максимальний страховий внесок - 13770,9 гривень.

Звіт по ЄСВ (додаток 5) подається ФОП за звітний період 2018 року до 9 лютого 2019 року відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Сплатити ЄСВ за 4 квартал минулого року фізичній особі - підприємцю необхідно до 20 січня 2019 року.

Вкотре нагадуємо, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Поряд з цим, підприємці (незалежно від системи оподаткування), які належать до осіб з інвалідністю, отримують пенсію за віком або досягли віку, визначеного статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», мають право ЄСВ не сплачувати.