Легалізація заробітної плати – актуальне питання сьогодення

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє.

Дотримання законодавства щодо виплати заробітної плати - актуальна тема сьогодення.

Громадяни повинні вимагати від своїх роботодавців здійснювати виплату заробітної плати відповідно до законодавства - прозоро і чесно, тобто не погоджуватись на виплату заробітної плати в «конвертах». Адже неофіційне працевлаштування позбавляє працівника соціального захисту, оскільки  розмір майбутньої пенсії та інших соціальних виплат залежить від страхового стажу та заробітної плати.

Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці також повинні  поставитися відповідально до цього питання, не порушувати закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків  є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.

Отже, оформлення на роботу має бути офіційним, а виплата заробітної плати - прозора і відкрита.