Детальніше про одноразове (спеціальне) добровільне декларування розповіли  податківці Яворівської ДПІ під час «круглого столу»

Фахівці Яворівської державної податкової інспекції провели роз’яснювальний захід для платників податків у форматі «круглий стіл», на якому присутні дізнались про ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування та про інформацію, яку необхідно зазначити в одноразовій (спеціальній)  добровільній декларації.

Під час заходу, начальник інспекції Петро Шот обговорив з присутніми основні положення Закону України від 15 червня 2021 року №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Податківець звернув увагу, що із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування, розмір якого значно менше, ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка  одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики, придбаних декларантом у період з
01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року – 2,5%.

Петро Шот розповів про інформацію яка зазначається в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, а саме:  відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених Податковим кодексом випадках серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України); відомості про об'єкти декларування; ставка та сума збору. Також податківець акцентувала увагу платників, що в декларації не вказується  інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.

Наприкінці засідання фахівець повідомив,  що одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Засідання «круглого столу» дало змогу платникам почути корисну інформацію та обговорити найбільш актуальні питання про одноразове (спеціальне) добровільне декларування.

 

Переглядів: 4