Чи необхідно ОСББ подавати до контролюючого органу повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією щодо багатоквартирного будинку

Яворівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області пояснює, чи необхідно ОСББ подавати до контролюючого органу повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією щодо багатоквартирного будинку, відносно якого таке ОСББ здійснює управлінські функції.

Об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) необхідно подавати до контролюючих органів за основним місцем обліку платника податків повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Повідомлення за ф. № 20-ОПП), оскільки воно віднесено до неприбуткових організацій і як неприбуткова організація має бути включене до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

На балансі ОСББ перебувають нежитлові та допоміжні приміщення, які є спільним майном власників багатоквартирного будинку, які за рішенням загальних зборів ОСББ можуть передаватися в користування, у тому числі на умовах оренди.

Кошти, отримані ОСББ в результаті надання в оренду допоміжних приміщень та іншого спільного майна багатоквартирного будинку, формують дохідну частину ОСББ.

Обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання.

При цьому, у Повідомленні за ф. № 20-ОПП ОСББ відображає відомості щодо наявних у власності або користуванні земельних ділянок, житлових будинків та нежитлових будівель (за наявності), які експлуатуються ОСББ, приміщень, що здаються в оренду або орендуються тощо.

Переглядів: 4