ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ТРАВНЯ 2017 РОКУ

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 травня 2017 року виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1312,00 грн. шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень, та визначення права на щмісяну державну адресну допомогу з урахуванням індексацій.          У зв'язку з цим будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 року – 1312.00 грн. провадиться перерахунок:

-   мінімального розміру пенсії непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

-   доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

-    пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною";

-     мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

- мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;

-    підвищень, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та доплати до підвищень

-   мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

- надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;

- довічної державної стипендії відповідно до Указу Президента України № 358\2006

- підвищень, передбачених Законом України "Про жертви нацистських переслідувань" та доплати до підвищень

-    мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;

-   щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

- державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп

-  щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій

- доплати до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

-   доплати до мінімального розміру пенсії незалежно від факту роботи шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та яким призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»

-  доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.

 

Розмір підвищення кожному пенсіонеру розрахувався індивідуально за матеріалами наявними у пенсійній справі. Перерахунок проведений в автоматичному режимі, що не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.

Перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.

Слід зазначити, що протягом 2017 року проводиться обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам розмір пенсії яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановлених для осіб, які втратили працездатність, тобто до 1 травня 2017 р. ця сума становила 1870,00 грн., а з 1 травня 2017р. – 1968,00 грн.

Не будуть перераховані з 01.05.2017 року:

  1. пенсії працюючим пенсіонерам;
  2. підвищення дітям війни;
  3. додаткова пенсія учасникам аварії та потерпілим внаслідок ЧАЕС;
  4. розміри пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу (в тому числі жінки, які достроково вийшли на пенсію за віком).

Також не будуть перераховані пенсії для тих громадян, у яких у складі пенсійної виплати є: індексація, щомісячна адресна допомога (передбачена постановою КМУ №265 до суми 949,00).

 

Переглядів: 592