День відкритих дверей ПФУ в Яворівському районі

3 травня 2017 року було  проведено  День відкритих дверей начальником відділу з обслуговування громадян в Яворівському районі Городоцького об’єднаного управління ПФУ Львівської області Корб’як О.Б. щодо перерахунку пенсій з 1 травня 2017 року. Вона роз’яснила присутнім громадянам, що відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 травня 2017 року розмір  прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб встановлено на рівні 1312,00 грн.

У зв'язку з цим будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення кожному пенсіонеру розрахувався індивідуально за матеріалами наявними у пенсійній справі. Перерахунок проведений в автоматичному режимі, що не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.

Перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.

Слід зазначити, що протягом 2017 року проводиться обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам розмір пенсії яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановлених для осіб, які втратили працездатність, тобто до 1 травня 2017 р. ця сума становила 1870,00 грн., а з 1 травня 2017р. – 1968,00 грн.

Не будуть перераховані з 01.05.2017 року:

1. пенсії працюючим пенсіонерам;
  2. підвищення дітям війни;
  3. додаткова пенсія учасникам аварії та потерпілим внаслідок ЧАЕС;
  4. розміри пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу (в тому числі жінки, які достроково вийшли на пенсію за віком).

Також не будуть перераховані пенсії для тих громадян, у яких у складі пенсійної виплати є: індексація, щомісячна адресна допомога (передбачена постановою КМУ №265 до суми 949,00).