День пенсійного фонду для молоді Яворівщини

12 липня 2017 року Городоцьке об’єднане управлінням Пенсійного фонду України Львівської області  провело День Пенсійного фонду  для випускників Яворівської гімназії ім. О. Маковея.  Здавалося б, несумісне, на перший погляд, поєднання – молодь i пенсiя. Але як свiдчить досвiд, до всього потрiбно готуватися заздалегiдь. Лише тоді, коли приходить час оформляти пенсію, громадяни замислюються над її розміром. Тож думати про неї потрiбно вже сьогоднi.

Запрошену  молодь   ознайомлено з  рівнями пенсійної системи, розкрито поняття «пенсія», «страховий стаж», про види пенсій, їх виплату та чинники, які впливають на розмір пенсії. Звичайно, особлива увага приділяється легальній заробітній платі, адже при оформленні на роботу необхідно враховувати всі можливі ризики, які можуть вплинути на соціальний захист громадянина. Тому при оформленні на роботу, необхідно звертати увагу на укладення договору та його умови, адже роботодавець може частково незадекларувати працю і частину заробітної плати виплачувати  «в конверті», що негативно вплине на соціальну захищеність громадян, працівник позбавить себе гідної пенсії в майбутньому, гарантованого права на працю, соціального і медичного забезпечення.

 Перевіряти заробітну плату та сплату страхових внесків можна скориставшись послугами веб-порталу Пенсійного фонду України з роботою якого ознайомили молодь.

Учасникам заходу  була надана можливість ознайомитись з діяльністю управління та переконатись, що форми і методи інформаційно – роз’яснювальної роботи постійно вдосконалюються, технології покращуються, законодавство змінюється.

Переглядів: 569