Запрошуємо на відкритий урок за участю кандидата філологічних наук Анни–Марії Богосвятської

4 грудня 2017 року в приміщенні актової зали Івано – Франківської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка проходитиме відкритий урок за участю кандидата філологічних наук, доцента, викладача кафедри гуманітарної освіти ЛОІППО Анни – Марії Богосвятської. Темою зустрічі буде – «Філософія самопізнання у творчості Григорія Сковороди».

У переддень 3 грудня уся українська спільнота відзначатиме 295-річчя з дня народження Григорія Сковороди.

Сковорода Григорій Савич - просвітитель-гуманіст, філософ, поет, перекладач. Народився 3 грудня 1722 року в селі Чорнухах на Полтавщині в сім’ї малоземельного козака. Початкову освіту здобув в сільській школі, навчався у дяка-скрипаля на привілейованому становищі, співав у церкві. Освіту здобув у Києво-Могилянській академії.

У 20 років поїхав до Петербургу, де прославився музично. Повернувшись їде у 3-річну подорож по світу. Працював у Переяславському колегіумі, потім – домашнім вчителем. Працював професором у Переяславі, в Харкові, приватно перекладав Плутарха, писав свої твори. З 1769р. став мандрівним педагогом-просвітником. Останні десятиріччя – це роки його слави. У філософських діалогах і трактатах біблейська проблематика переплітається з ідеями платонізму та стоїцизму. Зміст людського існування — подвиг самопізнання.

Передбачив свою смерть: «Він пішов у свою кімнатку, перемінив білизну, помолився Богу і, підложивши під голову свої писані праці і сіру свитку, ліг, зложивши навхрест руки. Довго чекали на нього з вечерею. Сковорода не з’явився. Другого дня вранці до чаю теж, до обіду так само. Це здивувало господаря. Він насмілився увійти до Сковороди, щоб розбудити його; одначе Сковорода лежав уже холодний закостенілий.»

Це сталося  9 листопада 1794 року в селі Пан-Іванівка (зараз Сковородинівка) Золочевського району Харківської області.

Джерело: http://yanivschool.at.ua/news/zaproshuemo_na_vidkritij_urok_za_uchastju_kandidata_filologichnikh_nauk_anni_mariji_bogosvjatskoji/2017-11-29-951