Практичні психологи освітніх закладів району взяли участь у тренінгу “Допомагаємо впоратися”

Відділ освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та молоді Яворівської райдержадміністрації спільно з КЗ ЛОР “Львівський обласний інституті післядипломної педагогічної освіти” ініціювали залучення практичних психологів району до участі у тренінгах "Допомагаємо впоратися" з метою підвищення професійної компетентності фахівців психологічної служби щодо здійснення консультування з надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу, відпрацювання навичок кризового втручання та стабілізації після пережитих високостресових життєвих подій.

Відтак 6 березня 2023 року такий тренінг відбувся для практичних психологів Мостиської та Шегинівської територіальних громад на базі КЗ ЛОР “ЛОІППО”, який провела Олена Стадник, завідувачка кабінету «Навчально-методичний центр психологічної служби».

Учасники  тренінгу поглибили знання з поняття травма та психологічна допомога в контексті війни, проаналізували загальну психосоціальну концепцію в управлінні катастрофами, обговорили розуміння «піраміди психосоціальних  інтервенцій», опанували техніки дистанціювання та медитаційні практики для відновлення власного ресурсу, повторили правила психогігієни, отримали нові інструменти та методи  для заспокоєння людей, які зіткнулися із кризовими подіями.

Практичні психологи моделювали кризову подію, випробували на собі роль помічника або людини в стані стресу в кризовій ситуації; визначали  який вид допомоги потрібен різним людям, з’ясовували корисні й некорисні речі, вказані або зроблені під час надання допомоги.

Проєкт hope (НАДІЯ) ініціювала група українських та німецьких психологів для навчання та підтримки українських (шкільних) психологів для забезпечення оптимальної підтримки в різні періоди часу після травматичних подій, з особливим акцентом на роботу з дітьми та педагогами. 

Група практичних психологів Мостиської та Шегинівської громад Яворівського району стали першими учасниками тренінгу «Допомагаємо впоратися”, який втілює кабінет «Навчально-методичний центр психологічної служби» КЗ ЛОР “ЛОІППО” .

“Дякуємо  Олені Стадник, завідувачці кабінету, за високий професіоналізм, цікавий, динамічний та практично орієнтований формат тренінгу” - говорить начальник відділі освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та молоді Яворівської ВА Оксана Майхер

Львівський Оіппо

Переглядів: 6