«Будь-яка мужня та правдива людина приносить честь своїй Вітчизні»

16 січня 2018 р.  у Яворівські ЗОШ І-ІІІ  ступенів  №2 на базі музею А. Шептицького у с. Прилбичі проведено педагогічні читання «Митрополит Андрей Шептицький – духовний будівничий української нації».

Мета заходу  - вшанування пам’яті Андрея Шептицького як будівничого української держави, духовного провідника народу, лідера української нації; привернення уваги освітян до багатогранної діяльності митрополита; формування розуміння вкладу цієї величної постаті в розбудову Української церкви та виховання національно свідомої молоді.

Зустріч розпочалась подячним молебнем на прославу Праведного Митрополита Андрея Шептицького, який відслужив о. М. Ганяк.  У своєму слові священик заохотив усіх присутніх працювати над собою, служити добру і брати у своє життя приклад Митрополита.

Екскурсія місцями життя, творчості та служіння Андрея Шептицького, яку провела Королевич Н. І., дозволила педагогам поглибити свої знання цікавими і вражаючими фактами із життя родини Митрополита, відвідати музей та родинний гробівець Шептицьких.

Для проведення педагогічних читань отцем-деканом А. Стадницьким були люб’язно надані затишні приміщення катехитично-паломницького Центру УГКЦ.

Виступи учасників заходу (Здебської Л.М., Назар О.З., Савіцької М.Р., Кондратьєвої В.М.) дозволили присутнім більше дізнатися про вклад Митрополита у розвиток національно-патріотичного виховання, розвиток та становлення українського мистецтва, а також роль Софії Фредро, матері Шептицького, у вихованні та становленні Андрея.

Зустріч завершилась проведенням інтерактивної гри, в ході якої усі учасники проявили християнські чесноти, вміння імпровізувати, аналізувати вияви Божого милосердя на конкретних прикладах із життя, працювати із цитатами та крилатими висловами із  Святого Письма, співати християнських пісень.

Відвідання Прилбич залишило незабутні відчуття особистого знайомства з Шептицьким та розуміння того, що постать Українського Мойсея єднає націю, варто лиш пізнати її глибину та почути його праведне слово.

Педагоги школи «Під Ратушею» розпочали 2018 рік з духовного благословення і  вірять у те, що настанови Митрополита та його повсякчасна опіка допоможуть у вихованні учнів та становленні нової української школи.

Переглядів: 370