Серед безлічі хвороб, які увійшли з людством у 21 століття найстрашнішою, наймасовішою і найпрогресуючою є СНІД. Проблема профілактики страшної небезпеки стала нагальною потребою соціальних проектів, що працюють сьогодні в Україні.
Сьогодні, 1 грудня голова Орест Хлян взяв участь у заходах спрямованих на інформування суспільства щодо боротьби зі СНІДом, які провели навчальні заклади м.Яворова. Зокрема, в Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступеня №2 відбувся тренінг «Загрози людської успішності» (вчитель Мурин Л.І), в Яворівській гімназії ім. О.Маковея - квест-тренінг «ВІЛ небезпечна хвороба» (вчитель Бачало О.Р) за участі голови Яворівської райдержадміністрації
Протягом тижня заходи пройдуть у кожному навчальному закладі Яворівського району
СНІД- проблема глобальна і стосується як усього суспільства, так і кожної людини зокрема, тому що вона вже вийшла за рамки медичної проблеми. На стрімкий розвиток епідемії впливають різні чинники - економічна нестабільність, зростання безробіття, наркоманії.
Віруси, в тому числі і ВІЛ, виявляються за допомогою спеціальних методів дослідження крові. Коли вірус з*являється в організмі, імунна система починає виробляти в імунних клітинах антитіла, які борються з вірусом. Наявність антитіл у крові людини свідчить про те, що в її організм потрапила інфекція: наприклад, коли аналіз крові показує наявність антитіл до ВІЛ, це означає, що людина інфікована.
Дітям цікаво було дізнатися про те, що носії ВІЛ протягом тривалого часу можуть виглядати і почувати себе здоровими, хоча відразу після інфікування спостерігаються простудні симптоми. Потім настає прихований період, коли вірус себе не проявляє. Він може тривати роками. Весь цей час ВІЛ-інфікована людина почуває себе добре і, не підозрюючи що в неї ВІЛ-інфекція, може заражати інших. Та з часом імунна система ослаблюється, а вірус сильнішає, проходять роки, людина захворює на СНІД і вмирає. Дуже часто основна причина смертності є навіть не СНІД, а інші інфекції, з якими ослаблений організм не може боротися. Коли вірус розмножується, то руйнуються білі клітини крові. Одночасно з цим вірус розповсюджується в лімфатичних органах і уражує інші білі клітини крові. Поступово більша частина білих клітин крові руйнується і гине. Здатність організму захищати себе від багатьох інших, раніше безпечних для людини, інфекцій, а також злоякісних пухлин різко знижується. Ці останні стадії зараження ВІЛ називаються СНІДом. 3’являються ознаки гострого вірусного захворювання: підвищення температури, біль у горлі, велика стомлюваність, набрякання лімфатичних вузлів, а інколи і екзема. Ці симптоми зникають самі по собі.
Через певний період часу в інфікованих виявляються один чи декілька з перерахованих симптомів: набряки лімфовузлів, грибкова інфекція слизової оболонки рота, сильне нічне потовиділення, затяжна лихоманка, кашель, різка втрата ваги, сильна слабкість.
Сучасна наука діагностує Три основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції:
при статевому контакті з ВІЛ-інфікованою людиною;
через кров, що містить ВІЛ;
від інфікованої матері до дитини,
Вірус імунодефіциту людини міститься у всіх біологічних рідинах організму - крові, материнському молоці, спинномозковій рідині, секреті шийки матки, слюні, спермі, сльозах, сечі.
На сьогодні ВІЛ/СНІД не зважає на такі традиційні кордони, як статева належність, сексуальні вподобання, спосіб життя, соціальний статус чи расу. Хвороба охопила увесь світ, вона стала не стільки проблемою медичною, скільки соціальною, бо зусиллями одних тільки медиків цю проблему вирішити неможливо. Тому кожен із нас повинен пам’ятати про небезпеку.