Яворівщину чекає медична реформа

18 січня, у голови Яворівської райдержадміністрації Ореста Хляна відбулася нарада за участі голови Яворівської районної ради Володимира Сичака, заступника голови адміністрації Ірини Масюк та головних лікарів району. Її учасники обговорили реформування медичної галузі у 2017 році, зокрема створення і діяльність майбутнього  госпітального округу «Яворівський» (центр округу м.Новояворівськ -лікарня інтенсивного лікування ІІ рівня) на території  району.

 Спільно з головними лікарями району проаналізували ситуацію, визначили сильні та слабкі сторони, відповідно опрацювали можливості, виклики і ризики, які є в діяльності галузі. Обговорювались питання інфраструктури, управління,  надання медичних послуг, екстерної медичної допомоги.

Мета наради- обговорити та сформувати пакет пропозицій для того, щоб  досягнути реальних позитивних змін на користь кожного пацієнта і медичного працівника району

В ході зустрічі відбулась жвава дискусія та обмін конструктивними думками.

 Для довідки

Із січня 2017 року в Україні стартував перший етап медичної реформи, який полягає у зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги. Медичні заклади поступово переорієнтовуватимуть на систему оплати за надані послуги.

Підготовка галузі до впровадження реформи передбачає і впорядкування медичної інфраструктури у кожній громаді, підготовку вторинної ланки до впровадження страхової моделі медицини та формування  госпітальних округів, а також затвердження їх меж

Ефективну і сучасну медичну мережу в Україні планують  створити саме на основі формування госпітальних округів У створених  округах мають бути лікарні інтенсивного лікування, які повинні бути розміщені на відстані 60 км з метою забезпечення громадян медичними послугами протягом однієї години. Саме ці критерії будуть ключовими для формування госпітальних округів.

На Львівщині вже триває обговорення проекту карти госпітальних округів. Цей проект насамперед має на меті забезпечення надання якісних медичних послуг пацієнтам і передбачає створення 10 округів. Відтак Львівську  область розглядатимуть як пілотний регіон.

Переглядів: 471