Як розпізнати грип?

Найпоширеніші захворювання міжсезоння – це грз, грип, застуда. Ця трійця в осінньо-весняний час викликає нездужання у 90% населення від легких до важких клінічних проявів з ускладненнями. Відрізнити застуду від сезонних вірусних захворювань не складно, а ось чим відрізняється грип від грві, не кожен з нас знає. Оскільки грві та грип відносяться до вірусних інфекцій, у них багато спільних симптомів та ознак.

ГРВІ – загальна назва будь-якої респіраторної вірусної інфекції, а грип є тільки одним з цих представників.

При грипі зазвичай відбуваються спалахи епідемій і пандемій, а грві лише трохи збільшує захворюваність. Тобто грип більш контагіозне (заразне) захворювання, ніж грві.

Грип на відміну від грз протікає більш важко з частими ускладненнями.

Крім грипу, грві належать і такі захворювання:

Грип

Парагрип

Риновірусна та аденовірусна інфекція

Респіраторно-синцитиальне захворювання

Чим відрізняється грип від застуди? Найголовніша відмінність в тому, що після застуди, через тиждень людина повністю відновлює і починає вести свій звичайний ритм життя, не згадуючи про недавнє нездужання. А ось після грипу відновлювальний період затягується на тривалий час, ще протягом наступного місяця людина може відчувати наслідки перенесеного грипу, організм набагато сильніше страждає, імунній системі потрібно більше часу для реабілітації. Астенічний синдром чи просто занепад сил може проявлятися у перехворівшого грипом у вигляді перепадів артеріального тиску, запаморочення, зниження апетиту, людина швидко втомлюється, відчуває слабкість.

Переглядів: 1 215