Всесвітній тиждень імунізації: чому важливо вакцинуватися від поліомієліту?

Всесвітній тиждень імунізації: чому важливо вакцинуватися від поліомієліту?

Триває Всесвітній тиждень імунізації. Одним з десяти захворювань, який входить в Календар профілактичних щеплень (фото в галереї нижче) входить і поліомієліт - високо контагіозне захворювання, зумовлене поліовірусом. Він вражає нервну систему і може викликати параліч або навіть смерть всього за кілька годин.
Нагадаємо, що в Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт. Детальнішу інформацію можна дізнатися у сімейного лікаря.
Як передається поліомієліт?
Дикий поліовірус (ДП) потрапляє в організм через рот з водою та їжею. які були забруднені фекаліями ураженої особи. Вірус розмножується в кишківнику і виділяється з фекаліями ураженої особи, через які він може передатися іншим людям.
Які симптоми поліомієліту?
Первинними симптомами поліомієліту є:
▪️висока температура
▪️втома
▪️головний біль
▪️нудота
▪️ригідність потилиці
▪️біль у кінцівках.
Хто піддається ризику зараження поліомієлітом?
Поліомієліт вражає переважно дітей у віці до 5 років.
Які наслідки поліомієліту?
Поліомієліт викликає такі наслідки:
▪️У однієї особи з кожних 200 людей, уражених поліомієлітом, настає незворотній параліч (зазвичай ніг).
▪️Серед усіх паралізованих осіб 5%-10% помирають від паралічу дихальних м'язів, викликаного вирусом.
Чи існує лікування від поліомієліту?
Ні, лікування поліомієліту не існує. Запобігти поліомієліту можна лише за допомогою імунізації. І
Глобальна боротьба проти поліомієліту
Що таке Глобальна ініціатива щодо боротьби з поліомієлітом?
У 1988 році уряди створили Глобальну ініціативу щодо ліквідації поліомієліту (ГІЛП), щоб назавжди позбавити людство від цієї хвороби. Ініціатива є глобальним партнерством, у якому беруть участь національні уряди, ВООЗ, «Ротарі Інтернешнл», Центри боротьби із захворюваннями США та ЮНІСЕФ. З моменту створення ГІЛП кількість випадків захворювання на поліомієліт в цілому світі скоротилося більш ніж на 99%. Лише 20 років тому поліомієліт щодня викликав параліч у 1000 дітей. У 2010 році було паралізовано 1349 дітей.
Де продовжується циркуляція дикого поліовірусу?
Передача поліомієліту ніколи не припинялася в 2 країнах - Афганістані та Пакистані. Однак поліомієліт може поширюватися і поширюється з цих країн у сусідні та віддаленіші країни. Слід пам'ятати, що поява поліомієліту є загрозою для дітей у всьому світі. Він не зважає на межі або соціальне становищ і легко передається
Чи може поліомієліт розповсюдитися на інші вільні від поліо країни?
Поліомієліт не боїться кордонів: будь-яка не вакцинована дитина є в зоні ризику. На кожен випадок паралічу від 200 до 1000 дітей заражаються безсимптомно.Особливо уразливими є діти, які проживають у районах, де рівень імунітету є низьким. Найкращий захист від завезення поліомієліту - це викорінення вірусу. Тільки в такому випадку всі діти будуть у безпеці.
Що необхідно зробити для ліквідації поліомієліту?
Щоб зупинити поліомієліт нам слід:
▪️залучити всю громаду до спільних зусиль, спрямованих на охоплення кожної не імунізованої дитини вакцинацією;
▪️розробити спеціальні плани забезпечення охоплення дітей серед мобільних груп населення, серед мігрантів, у зонах конфліктів чи у віддалених районах;
▪️посилити планову імунізацію, яка є найкращим національним захистом від поліомієліту;
▪️покращити епідеміологічний нагляд у зонах високого ризику;
Чому стільки уваги приділяється поліомієліту, а не іншим захворюванням?
Поліомієліт є однією з небагатьох хвороб, які можна повністю ліквідувати, як це було з віспою. Викорінивши поліомієліт, ми принесемо користь дітям усього світу і жодній дитині не доведеться більше відчувати біль паралічу, викликаного поліомієлітом.
Інформація від Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ
Переглядів: 6