Увага важлива інформація для населення!

Повідомляємо, що Кабінет міністрів України проголосував за введення в Україні карантину вихідного дня. Він почне діяти з  14 листопада і до кінця місяця.

Карантин вихідного дня буде діяти з 00:00 години суботи до 00:00 години понеділка.

Головна мета карантину — розірвати ланцюг передачі хвороби через зменшення контактів людей, щоб уникнути колапсу.

Крім того, за пропозицією Міністерства охорони здоров’я на всій території України буде діяти загальний карантин замість адаптивного.

У вихідні дні в Україні будуть заборонені:

• проведення масових, культурних, релігійних, концертних заходів за участю понад 20 осіб;
  • прийом відвідувачів закладами громадського харчування, але з можливістю роботи на виніс;
  • робота торгових центрів та інших розважальних закладів;
  • робота фітнес-центрів і басейнів.
  • робота установ культури за винятком суб'єктів господарювання, які займаються кіновиробництвом.
  • робота суб'єктів господарської діяльності та побутового обслуговування.

На вихідних буде дозволено:

• робота продуктових магазинів, аптек, заправок (без зон харчування), ветеринарних аптек;
  • робота закладів торгівлі, 60% площі яких займають продуктові магазини;
  • надання фінансових послуг, діяльність фінансових установ, діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей;
  • робота операторів поштового зв’язку;
  • діяльність з ремонту та техобслуговування транспорту,
  • діяльність з техобслуговування реєстраторів, розрахункових операцій, діяльність з ремонту комп’ютерів, побутових виробів, предметів особистого вжитку.

У будні дні по всій Україні будуть діяти обмеження, які вводилися для помаранчевої зони карантину, а саме:

• заборона надання послуг громадського харчування з 22:00 до 7:00 (окрім як на виніс);
  • заборона діяльності суб'єктів, що надають послуги розміщення, крім готелів і закладів, що надають соціальні послуги;
  • заборона роботи всіх розважальних закладів, дискотек тощо;
  • заборона перевезення пасажирів в кількості більше, ніж кількість місць для сидіння у транспортному засобі;
  • заборона заходів за участю більше 20 осіб (окрім окремих заходів без глядачів);
  • заборона діяльності кінотеатрів і театрів з заповненістю більше 50% місць;
  • заборона навчання в групах більше 20 осіб, або у разі якщо на самоізоляції більше 50%;
  • заборона роботи спортзалів та фітнесзалів, якщо неможливо забезпечити кількість відвідувачів в залі з розрахунку одна людина на 20 квадратних метрів;
  • заборона розміщення відвідувачів в закладах громадського харчування на відстані менше 2 м між місцями для сидіння за сусідніми столиками і більше чотирьох за столом без урахування дітей у віці до 18 років;
  • відвідувачі повинні заходити в заклад і пересуватися по ньому з одягненими засобами індивідуального захисту, які прикривають рот і ніс.
  • Крім того, з 10:00 до 12:00 запроваджуються пріоритетні години для обслуговування пенсіонерів.

Районна комісія з питань ТЕБ і НС просить довести до населення цю інформацію о 10-й годині щоденно (з необхідними змінами) через місцеві системи оповіщення, зокрема через стаціонарні системи вуличної звукофікації та кінцеві сигнально-гучномовні пристрої (електронні сирени, універсальні блоки оповіщення, IP-гучномовці,  через системи гучномовного оповіщення будинків культури, закладів освіти, церков, автостанцій та підрозділів ДСНС, газової служби і поліції.