У Яворові обговорили питання формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я Яворівського району

З ініціативи начальника Яворівської РВА Ярослав Коминський відбулася робоча зустріч жителів Яворівської громади з директором департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орестом Чемерисом та керівництвом громади щодо питання формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я Яворівського району.

Розглянуто питання формування спроможної мережі медичних закладів Яворівського району, зокрема перелік мінімальних (базових) напрямів медичного обслуговування загальних та кластерних закладів охорони здоров’я відповідно до Порядку функціонування госпітальних кластерів, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2023 №174 “Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я”, можливості створення кластерної лікарні в адміністративному центрі району та розташування його в іншому населеному пункті відповідно до мінімального (базового) переліку напрямів медичного обслуговування.
Відтак присутні проаналізували спроможності НКП Яворівської міської ради “Яворівська центральна лікарня” та Новояворівської лікарні імені Юрія Липи Новояворівської міської міської ради в частині надання медичних послуг, своєчасності та доступності для населення, кадрового, діагностичного, фінансового, матеріально-технічного забезпечення.
Як зазначає директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис формування госпітальних округів означає, що більше не буде поділу на обласні, міські, районні лікарні. Натомість будуть надкластерні, кластерні і загальні. Разом з мережею медзакладів, що надають первинну медичну допомогу, і центром екстреної допомоги та медицини катастроф вони сформують спроможну мережу закладів охорони здоров’я: госпітальний округ – це область, госпітальний кластер – це район.
«Станом на сьогодні на Львівщині триває процес формування госпітального округу, відбір лікарень, які будуть надкластерними, кластерними, загальними. До цього процесу залучені представники місцевих громад, керівники медзакладів. Зараз ми вивчаємо, що треба ще зробити, аби той чи інший заклад можна було визнати надкластерним, кластерним чи загальним. У кожному районі області має бути одна кластерна лікарня. Відповідно до постанови уряду, у цих лікарнях має бути щонайменше 20 напрямів медичного обслуговування», – каже Орест Чемерис.
Як зазначає Орест Чемерис, і в надкластерних, і в кластерних лікарнях надаватимуть допомогу пацієнтам з ускладненим перебігом захворювання. Інфаркт, інсульт можуть лікувати не лише у спеціалізованих центрах, а й у кластерних лікарнях.
«На пацієнта, ці зміни не вплинуть, вони лише наблизять до нього високоспеціалізовану допомогу, але він і надалі буде вільний у виборі спеціаліста, у якого хоче лікуватися. Пацієнт, у якого є та чи інша проблема зі здоров’ям, звертається до сімейного лікаря і отримує скерування на консультацію до вузького спеціаліста. І він має право з цим скерування звертатися до спеціаліста будь-якого закладу, і не лише на Львівщині, а й в Україні» - наголошує директор департаменту
Начальник Яворівської РВА подякував громаді за активну позицію щодо розвитку Яворівської центральної лікарні та наголосив, що підтримує позицію органів місцевого самоврядування щодо покращення діагностичного та матеріально-технічного забезпечення.

«Вкотре наголошую, двері Яворівської РВА завжди відкритті для жителів району. Завжди радий вашій активній громадській позиції. Продовжуємо працювати задля створення умов для надання якісних медичних послуг. В єдності наша сила. Переможемо на всіх фронтах» - Ярослав Коминський

Переглядів: 0