У МОЗ підрахували, скільки українців підписали декларації із сімейними лікарями

Жителі сільських населених пунктів випередили городян за темпами підписання декларацій із сімейними лікарями.

Декларації із сімейними лікарями в рамках реформи первинної ланки медичної допомоги підписали майже 18,9 млн осіб, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Виступаючи на семінарі "Перші результати медичної реформи: досвід регіонів" в рамках міжнародної виставки Public Health у Києві він повідомив, посилаючись на дані Національної служби здоров'я України (НСЗУ), що наразі декларації із сімейним лікарями підписали близько 45% жителів України.

При цьому Ковтонюк звернув увагу, що "Київ є практично повним аутсайдером за кількістю декларацій" – в столиці підписано 1,149 млн декларацій, що нижче середнього рівня по країні.

При цьому в містах-лідерах реформи "первинки" декларації підписали до 73% жителів, зокрема в Червонограді (Львівська обл.). В Овручі (Житомирська обл.) декларації підписали 68% жителів, Вінниці та Покровському (Донецька обл.) – по 65%, Новоград-Волинському (Житомирська обл.) – 63%, Нікополі (Дніпропетровська обл.) і Первомайську (Миколаївська обл.) – по 61%.

Як повідомлялося, НСЗУ, яка виконує роль замовника медичних послуг, за липень-вересень 2018 року направила установам охорони здоров'я, які приєдналися до медреформи під час першого етапу підписання договорів, 819,8 млн грн. Зокрема 266,8 млн грн були спрямовані 30 медустановам Києва. Друге місце за обсягом отриманих виплат посідає Вінницька область, чиї медустанови (24) отримали на свої рахунки 96,2 млн грн. Трійку лідерів замикає Полтавська область – 17 установ, які приєдналися до реформи під час "першої хвилі", отримали 92,2 млн грн.

Наразі за підсумками двох етапів підписання договорів з НСЗУ до роботи відповідно до нових механізмів фінансування приступили 623 суб'єкти господарювання: 538 комунальних некомерційних підприємств (КНП), 47 приватних клінік, а також 38 лікарів, які працюють як фізичні особи-підприємці (ФОП) .

За оцінкою Ковтонюка, жителі сільських населених пунктів випередили городян за темпами підписання декларацій із сімейними лікарями.

Джерело:https://ukr.segodnya.ua/ukraine/v-minzdrave-podschitali-skolko-ukraincev-podpisali-deklaracii-s-semeynymi--1176436.html