Щеплення від дифтерії, кашлюку і правця. Навіщо робити та чим небезпечні?

Щеплення від дифтерії, кашлюку і правця. Навіщо робити та чим небезпечні?

Одне із перших щеплень, яке потрібно зробити дитині - це щеплення АКДП, яке проводиться з метою захисту організму від таких вірусних захворювань, як правець, кашлюк, дифтерія.

Чим небезпечні названі хвороби?

  • дифтерія - це хвороба, яка вражає дихальні шляхи, і де утворюються специфічні плівки на мигдаликах, гортані, що можуть призвести до смерті дитини внаслідок закупорки дихальних шляхів. Міокардит (запалення серцевого м’язу), гломерулонефрит (запаленням нирок, шоком) - реальні ускладнення перебігу дифтерії;
  • правець - смертельне захворювання, яке потрапляє в організм дитини внаслідок поранень, забруднення землею, що в умовах військового стану набуває особливої актуальності;
  • кашлюк - це потенційно смертельна хвороба для дітей з перших місяців життя. Тривалий кашель, близько 3 місяців, виснажує дитину і всю родину, може стати причиною зупинки дихання у малюків.

Як захистити дитину?

Вакцинацію АКДП за календарем розпочинають у віці 2 місяців. Малюк має отримати 4 дози вакцини: в 2, 4, 6 і 18 місяців для того щоб сформувався достатній імунітет проти інфекцій.
Застосування багатокомпонентних вакцин дозволяє лише за один візит захистити дитину від великої кількості хвороб.

Саме до таких вакцин відноситься ПЕНТА ХІБ, до складу якої входить захист від кашлюку, правцю, дифтерії, гепатиту В і гемофільної інфекції.

Міністерство охорони здоров'я України

Переглядів: 87