Онлайн-медицина: що таке «eHealth», і чи спростить вона життя лікарям та пацієнтам

Записатися до лікаря на прийом, перевірити наявність ліків у медзакладах чи аптеках, отримати рецепт на препарат — скоро це все можна буде зробити, не виходячи з дому.

Міністерство охорони здоров’я та громадські органійзації представили демоверсію перших складових «eHealth» — програми, яка об’єднає реєстри медичних закладів, лікарів та пацієнтів.

Попередня версія системи має показати лікарям та пацієнтам як працюватимуть електронні сервіси під час запуску реформи первинної ланки. Утім, ці зміни ще потребують затвердження на рівні закону.

Що таке eHealth?

Єдина електронна система охорони здоров’я eHealth (робоча назва, з остаточною визначаться пізніше) має замінити стоси паперів на електронний ресурс, яким зможуть користуватися і лікарі, і пацієнти.

Спочатку будуть зареєстровані медичні заклади, потім —  лікарі, зокрема й ті, хто вирішили працювати як ФОП (фізична особа підприємець). Наступний крок — підписання угоди між лікарем і пацієнтом. Саме на цьому етапі в базу вноситиметься основна інформація про пацієнта: прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження.

Pозробники також рекомендують вказувати контактний телефон та електронну пошту, щоб отримати код авторизації у вигляді смс. Це дасть можливість переконатися, що один пацієнт зареєстрований лише раз. Якщо ж пацієнт не матиме електронної пошти чи телефону, аби внести ці дані самостійно, лікар йому допоможе.

Для того, щоб користуватися еНealth, лікареві потрібен електронний підпис, який він може отримати у Державній фіскальній службі.

Кожен пацієнт отримає унікальний ідентифікатор (додатково до тих, що вже є у людини), за допомогою якого зможе користуватися eНealth/

Безпека пацієнта — одна з ключових вимог до еНealth. Оскільки у системі з’являтиметься щоразу більше інформації, то рано чи пізно там будуть дані про стан здоров’я, діагноз, аналізи, відвідування того чи іншого лікаря, рецепти ліків, які призначатимуться пацієнтові. Тобто вся чутлива інформація, яка має бути належним чином захищена.

Повну конфіденційність пацієнтам гарантує Конституція України, Цивільний та Кримінальний кодекси, а також закони «Про захист персональних даних» і «Про доступ до публічної інформації».

Переглядів: 408