На Яворівщині тривають «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету»

З 30 жовтня по 13 листопада на Яворівщині проходитиме соціальна акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету», в межах якої мешканці області зможуть безкоштовно пройти обстеження на визначення рівня цукру в крові.

Впродовж двох тижнів кожен охочий може звернутись до місцевої поліклініки, де йому безкоштовно визначать рівень цукру в крові. Якщо під час обстеження з’ясується, що в когось з пацієнтів рівень є перевищеним, тобто сягає показника понад 5,5 ммоль/літр, така особа проходитиме додаткове обстеження.

Обстеження проводитимуть як в поліклініках за місцем проживання конкретного пацієнта, так і в Львівському обласному державному клінічному лікувально-діагностичному ендокринологічному центрі. Він також додав, що не всі пацієнти з підвищеним рівнем цукру в крові обов’язково хворі на цукровий діабет – на це можуть бути різні причини, які й будуть з’ясовуватись під час детальнішого дослідження стану здоров’я пацієнта.

Цукровий діабет входить у трійку найбільш поширених неінфекційних захворювань після серцево-судинної та онкологічної патологій. Світова практика показує, що чим скоріше виявити діабет у пацієнта, тим легше буде надати йому подальшу медичну допомогу.

Станом на 1 жовтня 2017 року на Львівщині налічується 65 тисяч осіб, хворих на цукровий діабет. Майже половина з них отримує таблетовані цукрознижуючі препарати, а ще 11 тисяч (700 з яких – це діти) потребують постійної замісної терапії інсуліном.

Нагадаємо, впродовж «Днів профілактики та раннього виявлення цукрового діабету», проведених на Львівщині у листопаді 2016 року, медики обстежили 42 411 осіб. У 507 з них виявили захворювання на цукровий діабет.

Додамо, ця соціальна акція проходить на Львівщині щорічно і є приурочена до Всесвітнього дня діабету, який відзначають 14 листопада.

Джерело: http://galinfo.com.ua/news/sogodni_na_lvivshchyni_rozpochynayutsya_dni_profilaktyky_tsukrovogo_diabetu_273035.html

Переглядів: 759