Менінгококова інфекція – що потрібно знати, аби «забити на сполох» і якомога раніше звернутися до лікаря

На Львівщині все частіше стали зустрічатися випадки захворювань на менінгококову інфекцію.

Що потрібно знати, аби «забити на сполох» і якомога раніше звернутися до лікаря, дізнаєтесь ви з цієї статті.

Менінгококовий менінгіт – це серйозна інфекція, що викликає гнійне запалення оболонок головного мозку та може призвести до летального наслідку.

Менінгококова інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, тобто при кашлі, чханні чи навіть диханні. Вона нестійка у зовнішньому середовищі, швидко гине при низьких температурах. Епідеміологи кажуть: будь-хто може бути носієм інфекції і навіть не підозрювати про це.

На один випадок захворювання, це по науковим дослідженням, може бути сотня носіїв даного захворювання. І, як правило, він або взагалі ніякого захворювання не викликає, або викликає звичайний назофарингіт, тобто, це нежить і почервоніння горла.

У важких випадках менінгококова інфекція вражає мозкові оболонки чи викликає зараження крові. А починається усе, як ГРВІ – із раптового підвищення температури.

Часто при менінгококовій інфекції – нестримний головний біль, на який не діють препарати жарознижуючі або знеболюючі, або, причому це особливо для дитини, якщо з'явилися висипання, то такий хворий потребує негайної медичної допомоги.

Висипання з'являються як правило за кілька годин від початку захворювання і схожі на червоно-фіолетові зірочки. Для профілактики лікарі радять, особливо дітям, уникати місця масового скупчення народу та людей із явними ознаками хвороби.

Переглядів: 1 013