Інсульт – діагноз, який у більшості викликає страх та паніку. Все через те, що у суспільстві існує дуже багато міфів навколо цієї хвороби

Інсульт - діагноз, який у більшості викликає страх та паніку. Все через те, що у суспільстві існує дуже багато міфів навколо цієї хвороби

Отже, найпопулярніші міфи про інсульт та їх розвінчування ☝️

Міф: Якщо є підозра на інсульт, слід почекати, доки все мине, або звернутись до сімейного лікаря чи терапевта
Правда: інсульт - це невідкладний стан. Якщо у людини з'явилися ознаки інсульту, слід негайно зателефонувати 103. На сьогодні існує дієве лікування при ішемічному інсульті (тромболізис), але він ефективний протягом 4,5 годин від появи перших ознак інсульту.
Міф: Якщо прояви інсульту швидко минули, подальше лікування не потрібне
Правда: Усім пацієнтам, які перенесли інсульт, необхідні консультація лікаря-невролога і обстеження, а також – необхідне лікування та профілактику під наглядом сімейного лікаря. Тільки таким чином можна зменшити ризик повторного інсульту на 50-80%.
Міф: Щоби запобігти інсульту необхідно 1-2 рази на рік лягати у лікарню прокапатись або почистити судини
Правда: "Прокапування" не має науково доведених переваг у профілактиці інсульту. За рекомендацією лягти "прокапатись" може стояти що завгодно, але не науково-обгрунтована сучасна профілактика чи лікування інсульту.
Нагадуємо, інформування населення про важливість правильного й своєчасного надання першої допомоги під час інсульту відбувається в межах інформаційної кампанії Міністерства охорони здоров‘я України «Здоровіші разом».
Детальніше про інші поширені міфи про інсульт за посиланням: https://cutt.ly/7NNKbY1
Переглядів: 0