“Хто не підписав декларації з терапевтом?”

20 березня 2019р відбулася нарада із сімейними лікарями Яворівського району, яку провів голова Яворівської райдержадміністрації Ігор Самардак за участі першого заступника голови Олега Мамчура та заступника голови Назара Сойка.

На нараді розглядався алгоритм збільшення підписання декларацій з лікарями первинної медичної ланки щодо надання первинної медичної допомоги.

Відкритим залишається питання, як обслуговуватимуть на "первинці" хворих, які не підписали декларації з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем. З одного боку, підписання декларації з лікарем – вірний і важливий крок, який значно полегшить та пришвидшить і роботу лікаря, і надання допомоги хворому. Але з іншого, примусити підписати декларацію пацієнта не можна, і тому для багатьох поки невідомо, як надавати йому допомогу в такому випадку. Вводити для них платні послуги не можна, але і фінансування на низ не буде надходити.

Тому необхідно забезпечити підписання декларацій з сімейними лікарями усім жителям Яворівщини, щоб отримати максимальний ресурс для розвитку медичної галузі

pac_steps

Нагадаємо, декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів