11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. За даними ВООЗ, 235 млн людей у всьому світі хворіють на астму.

Бронхіальна астма – хронічне запальне захворювання дихальних шляхів. Воно може супроводжуватись обструкцією бронхів різного ступеню.
Основні ознаки астми: важкість дихання, поява хрипів, кашлю, який викликає набряк слизової оболонки дихальних шляхів.

Астма вважається невиліковною хворобою. Проте можна контролювати перебіг захворювання та прояв симптомів. МОЗ виділяє найбільш поширені причини бронхіальної астми:

Алергени. Пацієнти, які страждають від алергічного риніту або атопічного дерматиту, мають в 3-5 разів вищий ризик захворіти на бронхіальну астму. І навпаки: бронхіальна астма може спровокувати алергією на певні подразники.

Щоб зменшити ризики бронхіальної астми: слідкуйте за чистотою вдома – регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення; стежте за рівнем сухості повітря, за потреби – зволожуйте і фільтруйте його спеціальними приладами; обмежте використання побутової хімії, а під час прибирання користуйтеся гумовими рукавичками і маскою; при перших підозрах на алергію, зверніться до лікаря; оскільки причиною астми можуть стати деякі препарати, не займайтесь самолікуванням, перед прийомом будь-яких ліків радьтеся з лікарем.

Переглядів: 2