Урочиста відправка призовників – “Весна – 2018”

Сьогодні, 11 квітня 2018 року на збірному пункті Яворівського районного військового комісаріату відбулися урочистості заходи з нагоди відправки молодої команди юнаків для проходження строкової військової служби лавах Збройних Сил України, в рамках призовної кампанії «Весна-2018».

Аби побажати хлопцям доброї служби на урочисте зібрання завітали перший заступник голови Яворівської районної державної адміністрації Ігор Рак, голова громадської організації "Спілка ветеранів АТО "Янів" Тарас Дадак, батьки та рідні призовників.

30624646_1847746841966111_930898534654279680_n

За традицією, священнослужитель місцевого храму благословив і окропив юнаків свяченою водою та вручив обереги на щасливу службу.

Довідково:

Особливістю весняного призову є відновлення призову на строкову службу до Державної прикордонної служби це понад 40 чол. з області.
Військовий комісаріат нагадує, військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба.
Термін строкової служби для призовників становить 18 місяців, котрі мають вищу освіту та ступінь магістра, цей термін складає 12 місяців. Також згідно зі ст. 119 Трудового кодексу України, під час дії особливого періоду за військовослужбовцями, призваними на строкову військову службу, зберігається їхня середньомісячна заробітна плата, а також робоче місце на весь термін проходження служби.
Також громадяни призовного віку мають право замість строкової служби укласти контракт із Збройними силами України на проходження служби та стати професійним військовим.

Також військовий комісаріат нагадує, що якщо призовнику за будь-яких обставин не дійшла повістка і і він не має права на відстрочку необхідно самостійно прибути до військового комісаріату за місцем перебування на військового обліку для проходження призовної комісії. Питання призову, надання відстрочки приймається районною (міською) призовною комісією та регулюється Законом України "Про військовий обов’язок та військову службу".

Переглядів: 558