Найсильніше українське кіно наших часів “Кіборги”

15 квітня в  ПАЛАЦі Культури "Kристал" Palace of Culture "Crystal" відбувся показ фільму "Кіборги".

Фільм «Кіборги» (2017) – перша українська кінорефлексія про війну з Росією на сході нашої держави. Стрічка розповідає про запеклі бої за донецький аеропорт, який став символом незламності українських воїнів. Картина заснована на реальних подіях – кожен герой має свого прототипа. До того ж у фільміграють як професійні актори, так і справжні учасники боїв за ДАП, що допомогло краще розкрити героїв. Слід відмітити, що творці не ставили за мету зняти пропагандивну стрічку з готовими відповідями, а навпаки – поставити наболілі питання.

У головній ролі шестеро військових, які вирушають на бойове чергування в аеропорт. Для усієї країни вони – кіборги. Але що значить бути кіборгом? Перед нами на екрані постають звичайні українці – різного віку, які розмовляють різними мовами, але які мають спільну мету – жити у новій Україні. Вони зробили свій вибір і готові за нього вбивати ворога і йти до кінця.

Ось відгуки

" Сьогодні переглянула найсильніше українське кіно наших часів "Кіборги" І хочу поділитись з вами своїми враженнями... Далеко не одразу починаєш розуміти, що «Кіборги» — це не просто фільм про війну, життя й смерть. А події, які відбуваються кожного дня біля нас... Кожного дня чуємо як по телебаченню, чи соціальних мережах говорять нам за українських воїнів, які гинуть ради нашого майбутнього, щоб ми жили під мирним небом. А ми не цінуємо цієї свободи. І мало докладаємо зусиль, не допомагаємо. Лише думаємо про себе... Навіть кожного вечора згадати героїв у своїх молитвах, а молитва має велику силу! Сьогодні ця картина дуже потрібна Україні і добре, що вона є. Коли звучали рядки поезії Тараса Григоровича Шевченка " ...садок вишневий коло хати в мене є... Він тут, у серці..." Після тих слів сльози лилися горохом, і мурашки по шкірі ... А як же прозвучала українська лірична пісня "Гуцулка Ксеня". У чоловічому виконанні на тлі всієї цієї війни , настільки природньо і життєво , гармонійно. Я вражена! А фраза, яка надовго мені запам'ятається «Капець, які ви круті. Ви не люди, ви, напевно, кіборги»… Оцінювати фільм немає сенсу, адже цінність цього фільму для кожного буде своя!" пише 

Соломія Гавришкевич 
Переглядів: 247