Молодь проти корупції

Складне і багатоманітне явище корупції є сигналом незадовільної роботи публічних інстанцій і систем належного управління. Слово «корупція» походить від латинського «corruptio». Тлумачиться як «псування» і «розбещування». Найчастіше корупцією називають зловживання владою для одержання переваг у особистих цілях інтересах третіх осіб чи груп.

До корупції може бути схильна будь-яка людина, що володіє дискреційною владою над розподілом якихось ресурсів, що не належать йому, на свій розсуд (чиновник, депутат, суддя, співробітник правоохоронних органів, адміністратор, екзаменатор, лікар).

9 грудня у багатьох країнах світу проходять демонстрації, зустрічі, конференції, семінари та інші заходи, приурочені до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

 

Тому,  9 грудня 2016 до дня боротьби з корупцією  Воробйова Юлія та Глушик  Олеся, учениці  гімназії  ім О. Маковея,  провели флешмоб - інтерв’ю ,  де питали своїх  колег про корупцію. Учні намагалися сформулювати свої поняття і визначення, що таке корупція, своє розуміння і ставлення до нагальної проблеми . На основі цього  інтерв ’ю змонтовано відеоролик, який запущено для ознайомлення в соціальну мережу.

Крім цього,  проведені бесіди «Боротьба з корупцією – справа кожного», диспути, круглі столи на тему: «Корупція: суть, причини, наслідки»

Важливим аспектом в напрямку боротьби проти корупції є вплив на рівень свідомості та навчання молоді, зокрема необхідно навчати школярів правильно виконувати не тільки свої обов’язки, але й заявляти про свої права.

 

Переглядів: 1 460