Вечір – спомин «Пропусти Чорнобиль крізь серце»

14 грудня 2016 року в Яворівській ЦРБ ім. Ю. Липи відбувся вечір – спомин «Пропусти Чорнобиль крізь серце» присвячений ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

26 квітня 1986 року, тридцять років тому, сталася жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС, масштабна катастрофа, яка згубила життя багатьох тисяч людей. Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря, як зазвичай називають цю аварію. Час невблаганний… Спливають роки, сплітаючись у десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії залишається величезним горем для нас. З такими словами звернулася до всіх присутніх у залі завідуюча відділом обслуговування Яворівської ЦРБ ім. Ю. Липи Лариса Ходєєва. Запрошені пом’янули хвилиною мовчання ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Учні ЗОШ №3 ім. Т. Г. Шевченка продекламували вірші про Чорнобиль. Під керівництвом Віри Батіг зразковий дитячий колектив «Фантазія» провів інсценізацію про Чорнобиль та поклав лампадки до портретів ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Своїми спогадами про Чорнобиль поділився пожежник – ліквідатор Юрій Жмінка. Він сказав, що першими на захист своєї землі, народу, до палаючого реактора прибули пожежники. Перебувати в епіцентрі вибуху було рівносильно самогубству. Розповідь доповнив поет Степан Прокопович, який продекламував свої власні вірші присвячені Чорнобилю. Адже кожен з ліквідаторів гідний того, щоб про нього говорили та писали. До слова долучилася Голова Союзу українок Ганна Новосад, яка сказала: «Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про мільйони загиблих людей, особливо молодих, які помирають повільно, але в тяжких муках. Ще багато століть ця трагедія буде нагадувати про себе». На завершення вечора – спомину виступили начальник відділу культури і туризму Яворівської РДА Володимир Балух та провідний спеціаліст Наталія Лялюк, які наголосили, що Чорнобиль - чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Присутні на заході гості, читачі, Голова польської громади м. Яворова Софія Міхневич, вчитель історії ЗОШ №3 ім. Т. Г. Шевченка Лідія Малець та учні 10 –х класів переглянули документальний фільм «Дзвони Чорнобиля. Очима оператора» та відео – кліпи Й. Дранчук «Пісня про Чорнобиль» і Н. Май «Чорнобильська біда». Провідний бібліограф Яворівсьої ЦБС Наталія Биба та художник – оформлювач Христина Базюк, бліотекарі книгозбірні оформили тематично – ілюстративну композицію «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі».

Переглядів: 1 289