З нагоди 100-річчя ЗУНР у с. Оселя встановлять пам’ятний знак Миколі Мариновичу та облаштують “Парк Героїв”

31 травня 2018 року, відповідно до затвердженого графіку голова Яворівської районної державної адміністрації Орест Хлян спільно з головою Яворівської районної ради Володимиром Сичаком провів виїзний прийом на території  Рогізненської сільської ради.

Основним питанням зустрічі, участь у якій також взяли керівник відділу містобудування та архітектури  Любомир Новосілець та в.о. керівника відділу культури та туризму райдержадміністрації Наталія Лялюк, з місцевою громадою було встановлення у с. Оселя з нагоди відзначення 100-річчя ЗУНР пам'ятного символічного знаку Миколі Мариновичу. 

Як відомо, Микола Маринович - учасник національно-визвольних змагань, генерал-хорунжий УПА, який на початку 1900-х років купив землю та  замешкав з родиною у с. Селиськах (зараз с. Оселя) на Яворівшині. З 1914р. перебував на фронтах Першої світової війни, потім перебував на посаді коменданта м. Львова. Після поразки ЗУНР повернувся у с. Селиська, допомагав селянам у створенні читалень, відомий жервтодавець та очільник "Просвіти" у селі. Був закатований у серпні 1944 року більшовиками. Влітку 1997 року заходами громадськості на місці, до стояла хата Мариновичів, поставили і освятили високий дубовий хрест.

Також керівники Яворівського району оглянули місцевий "Парк Героїв", що розташований неподалік храму Різдва Пресвятої Богородиці, та обговорили його облаштування.

На завершення, Орест Хлян та Володимир Сичак побували у місцевій школі, де поспілкувались з педагогічним колективом та обговорили важливі питання функціонування закладу.

Переглядів: 396