Спадщина Яворового краю сторінками минулого

За ініціативи начальника Яворівської районної військової адміністрації Ярослава Коминського продовжуємо рубрику - Спадщина Яворового краю сторінками минулого.

Продовжуємо відкривати для вас неймовірні пам’ятки культурної спадщини Яворівського району. Отже, вашій увазі дерев’яна церква Св. Миколая в селі Буців Шегинівської громади.

Буців - прикордонне село, розташоване за три кілометри на північ від села Шегині. Дерев’яна церква входить у десятку найстаріших дерев’яних церков на Львівщині! Невелика дерев`яна церква стоїть недалеко початку села, біля вулиці.
Відомо, у 1473 році в Буцеві вже існувала парафіяльна церква. Теперішня дерев`яна, як стверджують шематизми, збудована близько 1600 року (давніші шематизми датують її 1740 роком). Частково змінена перебудовою і обновленням у 1923 році.
Сьогодні це видовжена тризрубна будівля, у якій бабинець, нава і вівтар мають однакову ширину. До бабинця прибудований великий присінок, накритий двосхилим дахом. На його фронтоні можна побачити зображення св. Миколи - покровителя храму. З півночі та півдня до вівтаря прибудовані ризниці, накриті шатровими дахами, які завершені маківками з хрестами. Таке саме завершення видно на гребені даху церкви. Поміж маківками влаштований восьмибічний ліхтар, накритий невеликою маківкою. Будівля оточена піддашшям, усі стіни вертикально шальовані дошками і лиштвами, хоча по дорозі до Буцева я уявляв місцеву церкву оббиту пластиком.
На північний-захід від церкви стоїть дерев`яна триярусна дзвінниця, нижній ярус якої набагато ширший, накрита шатровим дахом. Подвір`я навколо святині оточене металевою огорожею і замощене бруківкою.
Переглядів: 0