Сьогодні минає восьма річниця від дня смерті Героя України – Романа Сеника

Сьогодні, 25 січня 2022 року, минає восьма річниця від дня трагічної загибелі активіста Революції Гідності, Героя Небесної Сотні, вихідця з Яворівщини Романа Сеника.

Роман Сеник

Оптиміст, життєлюб, добра та щира людина, протестувальник Євромайдану, входив до Самооборони Майдану. Герой України. 45-річний Роман Сеник - один з перших героїв, які загинули у Києві на Грушевського. Колишній військовий не міг сидіти вдома, коли стріляли в українців.

До Києва на революцію Роман їздив тричі. Хоча рідні всіляко відмовляли його. Колишній військовий, який служив миротворцем в Югославії не міг всидіти вдома, як і миритися з несправедливістю. Дзвонив уночі родичам і захоплено розповідав про Майдан.

22 січня вночі Романа Сеника поранили осколком в ногу. В обід під час атаки беркутівців вдруге - снайпер вцілив у легені. Дорогою до лікарні у чоловіка два рази зупинялося серце. Йому ампутували руку. На заклик Майдану здати кров для Романа - люди відреагували миттєво та масово. Проте врятувати його не змогли.

Нагороди:

• Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності.
  • Медаль УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (червень 2015, посмертно).