Сьогодні міжнародний день – «Лікарі світу – за мир»

Шостого серпня відзначається день «Лікарі світу – за мир». Даний міжнародний день був започаткований організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі», відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945.

Цей день в певному сенсі є символічним і нагадує про цю трагічну дату, а також підкреслює роль лікарів в боротьбі за мир та в запобіганні війни. Адже основне покликання лікарів – збереження життя та здоров’я людей.

Наразі, ця тема для України є дуже актуальною, адже наша країна переживає важкі часи – перебуває в умовах військового конфлікту. Багато людей віддали та віддають своє здоров’я та життя за національну та територіальну цілісність країни. Українські лікарі на високопрофесійному рівні в екстремальних умовах надають якісну допомогу постраждалим. Викладачі Буковинського державного медичного університету, виконуючи свій професійний та громадянський обов’язок, проходять військово-медичну службу в зоні проведення АТО. Щиро дякуємо всім медпрацівникам, які самовіддано працюють в нелегких умовах та оберігають і рятують людські життя.

Саме в цей день лікарі мають згуртуватися в єдиному пориві за мир на Землі і в Україні зокрема, щоб уникнути всесвітньої ядерної загрози та неповторення минулих уроків історії.

Джерело: https://www.bsmu.edu.ua/uk/news/events/actual_events/4853-likari-svitu-%E2%80%93-za-mir

Переглядів: 121