На Яворівщині триває підготовка до 100-річчя ЗУНР

Дані громадського обговорення

Поховання стрільців Української Галицької Армії на території Яворівського району

Борцям за волю України

Загальна кількість по Яворівському району 15 006 (1)

В Яворівській  РДА детально обговорено підготовку та проведення заходів зі встановлення та відновлення пам’ятників, меморіалів, пам’ятних знаків, інформаційних таблиць – в межах відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки.

Обговорено питання виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення відновлювальних робіт на могилах вояків УГА в Яворівському районі, встановлення меморіально-інформаційних таблиць в межах реалізації проекту «Відновлені імена героїв».

Нагадаємо

Списки вручив відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам'яті, директор меморіально-пошукового підприємства «Доля» Святослав Шеремета.

Ці імена (станом на сьогодні близько 600 осіб) були віднайдені працівниками КП ЛОР «Доля» під час роботи в фондах ДАЛО. Роботи з пошуку імен вояків УГА ведуться протягом трьох останніх років. На сьогодні  роботу продовжують.

Проект «Відновлені імена героїв» запропонований до реалізації КП ЛОР «Доля» у межах проведення заходів з нагоди відзначення 100-річчя ЗУНР

Відтак,  мета проекту - вшанування пам’яті, до сьогодні невідомих стрільців УГА, які загинули в боях за незалежність України протягом 1918-1919 років.

Заключним етапом проекту має бути передача віднайдених імен до краєзнавчих музеїв, а також встановлення у місцях їх поховань, що розташовані у відповідних населених пунктах, меморіально-інформаційних таблиць з зазначеними іменами та прізвищами стрільців УГА.

Переглядів: 1 561