День пам’яті захисників Донецького аеропорту

20 січня в Україні відзначають День пам'яті захисників Донецького аеропорту, яких за мужність і неймовірну стійкість народ назвав кіборгами.

Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності і мужності українських військових, тривала 242 дня: з 26 травня 2014 по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків, наполегливо відстоюючи маленький клаптик української землі.

Бої за Донецький аеропорт почалися 26 травня 2014, коли проросійські сепаратисти і чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. В цей же день українські силовики, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил та високомобільних десантних військ, завдали удару по позиціях терористів і встановили контроль над Донецьким аеродромом. Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації і нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і навіть під шквальним вогнем тримали оборону.

За стійкість, безстрашність і незламність українських захисників Донецького аеропорту назвали "кіборгами", а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.

У різний час в аеропорту і прилеглому селищі Піски воювали спецназівці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригади, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів , бійці полку "Дніпро-1", воїни українського Добровольчого корпусу (ДУК) і багато інших. Багато з них були удостоєні державних нагород, деякі з них - посмертно.

18-21 січня 2015 в результаті підриву терміналу ДАП загинули 58 захисників-кіборгів, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу - цей об'єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових.

Переглядів: 11