13 травня 2014 року, село Жовтневе. Перший смертельний бій 95-ої аеромобільної бригади

Три роки тому українські підрозділи проводили операцію з блокування Слов'янська та Краматорська, Україна вступала в бій за Донбас. В цей день відбувся перший важкий бій 95-ї аеромобільної бригади, одного з найвідоміших військових з'єднань України.

«На околиці села Жовтневе Слов'янського району, за 20 км від Краматорська, під час руху колона  десантників 95 бригади  була цинічно і підступно обстріляна із засідки. Терористи атакували українських  військових із гранатометів, вели щільний прицільний вогонь зі стрілецької зброї.

Понад 30 нападників прибули заздалегідь і розташувалися вздовж річки у кущах. Перший постріл терористів із гранатомета влучив у двигун другого з БТРів, який підійшов до мосту. Пролунав вибух. Другий БТР намагався проштовхнути пошкоджену бойову машину, яка зайнялася, подалі від села. Військовослужбовці прийняли бій . Після першого залпу терористів із важкої зброї загинули двоє військовослужбовців, ще троє були поранені. Усього внаслідок тривалої сутички загинули 6 військовослужбовців Збройних сил України., 8 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Один тяжкопоранений.  Пізніше стало відомо про сьомого загиблого», - повідомили у травні 2014 року в Міноборони.

13 травня 2014-го у бою під селом Жовтневе Донецької області полягли смертю хоробрих, до кінця вірні військовому обов'язку і присяги народу України:

   Забродський Вадим Йосипович, майор, 1979 року народження, залишилася сім'я, дружина, дві маленькі дочки.

        Дульчик Віталій Георгійович, капітан, 1986 року народження, вдовою залишилася дружина.

          Рудий Віталій Валентинович, старший сержант, 1984 року народження, залишилася сім'я, дружина і син.

     Хрущ Сергій Юрійович, молодший сержант, 1975 року народження. Залишилася дружина і троє дітей.

       Славицкий Олег Вікторович, сержант, 1975 року народження, залишилася дружина, двоє дітей.

     Якимов Олександр Валерійович, солдат, 1993 року народження, йому було всього 20 років, залишилася дружина на останньому місяці вагітності, син народився на 9-й день після загибелі батька. Родом з селища Кулиничі Харківської області.

            Вічна пам'ять героям, які віддали життя за свободу і незалежність України. Ми не забудемо про ваш подвиг.

Переглядів: 561