100 років тому в Україні створено Товариство Червоного Хреста

Саме цього дняу 1918 році, в Києві розпочав роботу І З’їзд Товариства Червоного Хреста України. Варто нагадати, що міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця виник у Швейцарії в середині ХІХ ст.

5 травня 1919 року, після закінчення Першої світової війни, в Парижі зібралися представники Національних товариств Червоного Хреста союзних держав - Великобританії, Франції, Італії, Японії і США для створення Ліги товариств Червоного Хреста. Вперше Український Червоний Хрест був визнаний ще за часів УНР 1 вересня 1919 року. Після здобуття Україною незалежності, у 1993 році, Червоний Хрест нашої держави був визнаний Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та прийнятий до складу Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Нині Український Червоний Хрест – це близько 4 млн членів. Товариство плідно співпрацює з 21 національним товариством зарубіжних країн, з якими укладені угоди про співпрацю, за фінансової підтримки міжнародних колег щороку виконує понад 20 гуманітарних програм.

Переглядів: 783