У Києві нагородили бійців, які воювали на Донбасі

Нагорода не державна, а народна. У Києві учасникам бойових дій вручили сталевий хрест непереможних. Героїв визначили звичайні українці.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Люди аплодували йому стоячи, доки він, спираючись на палицю, поволі йшов за своєю нагородою. Боєць АТО Дмитро Котов воював у складі 25-го батальйону з початку 2015 року, на фронт пішов добровільно. Під час виконання одного з бойових завдань група підірвалася на протипіхотній міні. Чоловік отримав серйозні травми, тепер замість ніг має протези. Каже, вижив завдяки побратиму.

«Так трапилося, що один загинув, двоє отримали важкі поранення. А четвертий, який був з нами і допоміг – це Зураб з грузинського легіону, я дуже йому – вдячний», – сказав учасник АТО Дмитро Котов.

Народну відзнаку «Сталевий хрест непереможних», окрім Дмитра, отримали ще 37 військових. Бійці кажуть, що для них ця нагорода особлива.

«Я дуже вдячний, що нас не забувають, це дуже важливо. Сьогоднішня нагорода для мене – це маленьке свято», – зазначив Котов.

Ідея нагороджувати армійців саме народними відзнаками, без участі держави й Президента виникла кілька років тому. Ініціатором став представник «Військово-патріотичного руху Айдар» Микола Сальчук. Розповідає, справжні подвиги людей бачать лише ті, хто перебуває поруч.

«Якщо про когось іноді забувають, чи вони вчасно не отримують інформацію, то це ще не привід для того, щоб справжні герої не були відмічені», – вважає ініціатор створення ордену «Сталевий хрест непереможних» Микола Сальчук.

У створенні нагород допомагало творче об’єднання «Орден». Там кажуть, відзнака вийшла унікальною і зовні, і за змістом.

«Відзнака дуже незвичайна, насправді зроблена зі сталі. І я докладу усіх зусиль, оскільки вона входить у нашу нагородну систему, що «ліві» люди не будуть нею нагороджені», – наголосив автор десяти державних нагород Олександр Сопов.

Кожен українець може подати до нагородження кандидатуру бійця, який, на його думку, здійснив героїчний вчинок. Аби уникнути превілеювання самих себе, ініціатор у спеціальній графі вказує і власні дані.

Нагадаємо, Петро Порошенко за зразкове виконання службового обов’язку відзначив державними нагородами жінок – представниць силових структур, які брали або беруть участь у відсічі російській агресії на сході України.

Анастасія Середа, Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/08/10/u_kyievi_nagorodyly_biytsiv_yaki_voyuvaly_na_donbasi_narodnoyu_vidznakoyu_1384313

Переглядів: 59