Семінар для учасників АТО та ФОП Яворівського району

3 квітня 2018 року представники управління економіки та соціального захисту населення Яворівської районної державної адміністрації спільно з працівниками Новояворівського міського центру зайнятості провели семінар - зустріч з учасниками АТО та підприємцями Яворівського району щодо реалізації проекту "Рука допомоги" та програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи.

29597789_1803007416659872_5885236635232885895_n (1) 29695226_1803007369993210_5297778402361384171_n 29793292_1803007389993208_5041753618972222880_n (1)

До участі у заході долучився голова Яворівської районної державної адміністрації Орест Хлян, який запропонував учасникам семінару ознайомитись і за бажання скористатись  запропонованими проектами, а також привітав присутніх з наступаючими Великодніми святами.

В ході семінару учасників АТО та представників підприємницької діяльності ознайомили з умовами та перевагами проекту "Рука допомоги" та програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи.

"Рука допомоги"

Мета проекту – вироблення ефективних механізмів залучення (повернення) на ринок праці працездатних безробітних отримувачів державних соціальних допомог.

Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:

  • членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
  • внутрішньо переміщених осіб.

Для участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування з відповідною заявою та документами, що підтверджують статус таких осіб (довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи). Органи соціального захисту населення формують списки осіб, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті.

Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:

  • сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;
  • пропонування участі в громадських роботах;
  • надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності.

З кожним учасником пілотного проекту, що виявив бажання організувати підприємницьку діяльність в рамках пілотного проекту, та щодо якого комісією прийнято рішення про надання фінансової допомоги, укладається чотиристоронній договір. Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року (станом на 01.01.2017 – 64 тис. грн). Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника проекту витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбаченим його бізнес-планом.

Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Фінансова допомога не повертається, якщо:

  • сума сплачених у відповідному році податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік;
  • учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох осіб членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, внутрішньо переміщених осіб або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш як на два роки.

Важливо, що дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту в період участі у пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Переглядів: 362