Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обовязків

ст. 119 КЗпПУ . За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Призовикам, підлягаючим призову на строкову військову службу:

I. На підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності", уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року №744:

Військовослужбовців строкової військової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях залучати заборонено.

II. На підставі Постанови Кабінету міністрів України від 12 серпня 2015 року №587 "Про затвердження порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу":

Призовникам при призові на строкову військову службу виплачується грошова допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат (2 х 3400 грн), для чого необхідно до призову відкрити картковий банківський рахунок у будь-якому відділенні ПриватБанку.

Переглядів: 409