Запрошуємо до проведення Всесвітнього дня вітру

15 червня відзначається Всесвітній день вітру. Метою проведення Дня вітру є підвищення розуміння суспільства потенціалу та невичерпності вітрових ресурсів і позитивних ефектів, які дає широкомасштабне використання відновлюваних джерел енергії.

З метою популяризації відновлюваної енергетики серед молоді Львівщини департаментом паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації пропонується 15 червня 2018 року організувати проведення заняття присвяченого Дню вітру з дітьми дитячих дошкільних установ, літніх таборів Львівської області.

Матеріали для проведення зазначеного заходу можна скачати за посиланням: https://globalwindday.org/downloads/childrens-activities/

Вітроенергетика — галузь альтернативної енергетики, яка спеціалізується на перетворенні кінетичної енергії вітру в електричну енергію.

Енергія вітру використовується людством віддавна. Одним з найперших винаходів використання вітру було вітрило десь у п’ятому тисячолітті до н.е. У першому сторіччі до нашої ери давньогрецький вчений Герон Александрійський винайшов вітряк.

Вітряні млини для переробки зерна винайдені ще у середньовіччі. Вважається, що перші вітряки були збудовані в Сістані, десь між сучасним Іраном та Афганістаном, між дев’ятим та сьомим сторіччами до н.е. Вони мали вертикальну вісь, від шести до дванадцяти крил з полотна або очерету та використовувались як млини та помпи для води.

Перша в Україні вітрова електростанція була збудована в м.Севастополь у 1931 році, вона була найпотужніша в світі на той час.

В останні роки енергія вітру все більше використовується для одержання електроенергії. Створюються вітряки великої потужності і встановлюються на місцевості, де дмуть часті й сильні вітри. Кількість і якість таких двигунів зростає щорічно, налагоджене серійне виробництво.

Потенціал використання в Україні

Процес будівництва української вітроенергетики розпочався у 1996 році, коли була зпроектована Новоазовська ВЕС проектною потужністю 50 МВт. 1997 рік — запрацювала Трускавецька ВЕС. В 2000 році в Україні працювало вже 134 турбіни та закладено близько 100 фундаментів під турбіни потужністю 100 кВт. У 1998-1999 роках розпочали роботу ще  три нові ВЕС.

На сьогоднішній день  у Львівській області діють 3 вітрових електростанції (ВЕС), заг. потужністю 33,9 МВт:

  1. ВЕС "Старий Самбір-1;
  2. ВЕС " Старий Самбір-1"(ІІ черга);
  3. ВЕС "Старий Самбір-2.

У  2018 році очікується 2 ВЕС, загальною потужністю 35,5 МВт: ВЕС «Сокальський вітропарк» та  Радехівська ВЕС.

Переглядів: 295