У м. Новояворівську обговорили шляхи “захисту суспільних інтересів активним громадянством”

11 листопада у м.Новояворівськ відбувся семінар «Активне громадянство та захист суспільних інтересів» від проекту «Містки громадської активності». Цей захід спрямований на об’єднання активних членів громади навколо соціально важливих питань та опанування небайдужими мешканцями і громадськими активістами ефективних інструментів проведення громадських кампаній на захист суспільних інтересів. Учасники мали можливість спілкуватися з польським тренером Гжегошом Демелем, який ділився секретами розвитку громади. Семінар організований в межах проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії(США). Проект співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

«Такий тренінг і його продовження є чи не єдиним реальним механізмом активізації сплячих і байдужих», зазначила активна учасниця заходу І.Сливка.

Проект, що  реалізується ГО «Гостинець» та АМЕР Яворівщини, спільно з міською-філією бібліотеки для дорослих м.Новояворівськ  в межах проекту «Містки громадської активності» у м.Новояоврівськ дає можливість зробити оцінку ресурсного потенціалу громади, озвучити невирішені питання, спільно виробити ідеї та закласти основи для розвитку міста. Виявлення та мобілізація внутрішніх ресурсів громад є основою для забезпечення сталого розвитку територіальних громад. Одним із завдань цього проекту є напрацювання плану стратегічного розвитку міста.

Для напрацювання стратегічного плану розвитку міста необхідно залучати різні групи населення для прийняття рішень з метою врахування їх інтересів. Адже дуже важливо враховувати не стільки позицію органів місцевого самоврядування чи експертних середовищ, скільки можливість взаємного узгодження цілей розвитку різних суб’єктів місцевої економіки: по-перше, представників місцевого підприємницького середовища, по-друге органів місцевого самоврядування, зокрема їх керівників, по-третє, громадських організацій та громадських активістів, які репрезентують позицію найбільш активної частини мешканців громади.

Крім того,  необхідно враховувати  цілі та мотиви пересічних мешканців громади, інтереси яких не представлені належним чином, ані в органах місцевого самоврядування, ані в експертних середовищах, ані в підприємницькому сегменті. Стратегії розвитку, написані  у кабінетах чиновників не працюють, оскільки це «мертві документи», які створюються для галочки. А насправді стратегія  має бути «живим» та гнучким документом, який буде працювати на розвиток тої чи іншої громади. Ці стратегічні плани мають базуватися на аналізі і дослідженні наявних ресурсів та потенціалу, адже кожна громада володіє своїми унікальними ресурсами і необхідно навчити правильно ними розпоряджатися для ефективного і сталого розвитку.

Переглядів: 418