Мікропроекти тепер будуть подаватися он-лайн

Більше ніяких папок з купою паперів – зареєструватися до участі у конкурсі мікропроектів можна буде на спеціальному сайті. Сьогодні обласна рада погодила зміни до одного з найуспішніших конкурсів області.

«Цього року конкурс мікропроектів побив усі рекорди і сподівання. Майже 700 переможців, фінансування у розмірі аж 54 млн грн, – коментує автор програми, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Іван Собко. – Тому ми просто були зобов’язані вдосконалити конкурс, щоб швидше і якісно допомагати громадам розвиватися».

Як показав досвід, найбільше проблем учасникам конкурсу створювала тяганина з паперами. Про неї можна забути – заявку для участі можна буде заповнити на спеціальному інтернет-порталі, конкурс на розробку якого стартує на сайті ProZZoro. Також на першому етапі до заявки учасники будуть прикріпляти скан-копії кошторису проекту та документи, які підтверджують небюджетний внесок громади, тобто власні кошти учасника конкурсу.

На другому етапі учасники повинні долучити до своїх заявок скан-копії документів, які підтверджують фінансування мікропроектів з місцевих бюджетів – це рішення сільської, селищної або міської ради.

Основна мета конкурсу мікропроектів – активізація місцевих громад і долучення їх до розвитку своїх міст та сіл. Тому велике значення при оцінюванні проектів учасників матиме власний небюджетний внесок громади.

«Обов’язкова умова для участі у конкурсі – власний небюджетний внесок конкурсанта у розмірі не менше 5% від вартості проекту. Цьогоріч ми оцінюватимемо додатковими балами все те, що перевищуватиме цей мінімальний поріг. Так ми будемо ще більше стимулювати мешканців брати активну участь в процесах змін в області і будемо зміцнювати громадянське суспільство», – пояснює Іван Собко.

Тож внески громади, які будуть від 6% до 50% вартості мікропроекту, оцінюватимуться за шкалою від 3 до 15 балів. При чому, при оцінюванні будуть враховувати не лише розмір фінансового внеску, але й його структуру: кошти громади, кошти спонсорів та нефінансові внески.

Загальний бюджет конкурсу та граничну вартість, а також дату старту і терміни проведення конкурсу будуть відомі до 5 листопада.

 

Переглядів: 413