Екологічно- – інноваційний проект Львівщини

„Біоконверсія органічних відходів як фактор екологічної безпеки та виробництва органічної сільськогосподарського продукції на Львівщині" - екологічний проект, метою якого є створення умов для більш широкого впровадження органічного землеробства шляхом перетворення біологічними методами органічних відходів харчопереробних та інших підприємств Львівщини у високоефективні біологічно активні добрива, а також максимальне зниження негативного впливу цих відходів на довкілля.

Проект спрямований на зменшення проблеми гострої нестачі органічних добрив у сільськогосподарському виробництві.

В той же час, він дозволить зменшити такі негативні впливи на довкілля як розмноження патогенної мікрофлори, яйця, личинки, гельмінти, шкідливі гази і запахи.

Суть проекту заключається в керованому розмноженні корисних термофільних бактерій, з допомогою яких у спеціальних спорудах (біоферментерах) відбувається біологічна ферментація органічних відходів. Отримання органічне добриво має наступні

ПЕРЕВАГИ

 • Бездоганне за екологічними вимогами, в ньому відсутня патогенна мікрофлора, яйця, личинки і гельмінти, а також насіння бур'янів.
 • Являється джерелом органічного походження азоту, фосфору, калію, а також мікроелементів кальцію, магнію, мідій, цинку, заліза, марганцю в оптимальних, збалансованих дозах. Це дозволяє знизити забруднення грунту нітратами, нітритами, важкими металами та інше.
 • Являється ідеальним засобом для рекультивації порушених земель. Покращує структуру грунту, а також підвищує в ньому вміст гумусу.
 • Розкислює ґрунт.

Площа сільськогосподарських угідь, які використовуються зараз землекористувачами Львівської області, складає 340,0 тис. гектарів. Тому потреба в органічних добривах є колосальною: необхідно щороку виготовляти і вносити в ґрунти не менше 42,50 тис. тонн органічних добрив.

Потенційні запаси органічної сировини також є великими. Так, одне тільки місто Львів, за попередніми підрахунками може дати 38,0 - 40,0 тис. тонн харчових і інших органічних відходів в рік.

Потенційними споживачами продукція являється:

 • Фермерські господарства.
 • Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.
 • Господарства з вирощування саджанців ягідних і фруктових дерев та розсади овочевих культур.
 • Рибні, птахівничі і тваринницькі господарства.
 • Овочеві, тепличні і парникові господарства.
 • Квітникарські господарства.
 • Особисті селянські господарства.
 • Дачні кооперативи.

Але виготовити високо ефективні органічні добрива з вищезазначеними властивостями можливо лише на високотехнологічному виробництві з серійним (або крупно серійним) випуском продукції.

Запрошуємо до співпраці організації та господарства, які зацікавлені запроваджувати органічне землеробство та вирощувати екологічні чисті продукти харчування. Потреба в інвестиції - 685,6 тис. гривень. Термін окупності проекту - 3,3 роки.

Контакти: ФГ „Біогумус Помірного" Помірчий Зеновій Григорович вул. О.Паньківа, 125А

с.Липники, Пустомитівський р-н Львівська область 81134 тел.(032) 227-71-56

моб. 098-77-44-532

Переглядів: 327