Бізнесу вже можна працювати без печаток

19.07.2017, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцям». Вказаний закон покликаний спростити ведення бізнесу в Україні шляхом переходу від обов’язкового використання печаток у підприємницькій діяльності до добровільного.

Серед нововведень Закону:

1.    Використання печатки суб’єктом господарювання є правом, а не обов’язком.

2.    Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документу, що подається суб’єктом господарювання до органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

3.    Запроваджується адміністративна відповідальність за вимагання або відмову у прийнятті документа державним органом або органом місцевого самоврядування від суб'єкта господарювання, якщо на такому документі відсутній його відбиток печатки.

4.    Довіреність на представництво інтересів суб’єкта господарювання скріплюється підписом уповноваженої особи, відбиток печатки необов’язковий.

5.    Виключається можливість визнання договору недійсним у зв’язку з відсутністю відтиску печатки.

Зазначені зміни однозначно спрощують ведення бізнесу, адже вони спрямовані на боротьбу з залишками радянської та пострадянської бюрократичної системи надання адміністративних послуг. Ми впевнені, що подібна практика сприятливо вплине не тільки на бізнес в середні держави, але і сприятиме залученню інвестицій із зовні. Адже, простота ведення бізнесу є однією з основних складових інвестиційної привабливості.

Переглядів: 253