Беремося до середньострокового бюджетування

Ми вступаємо в активну фазу формування бюджетів на наступний рік. І не лише на наступний. За чинним бюджетним законодавством цьогоріч вперше повноцінно складатиметься бюджет і на два наступні за плановим роки, тобто, на 2021 і 2022 роки. Це так зване середньострокове бюджетування. Воно, до речі, стосується усіх без винятку бюджетів.

Ви, можливо, запитуєте, навіщо? Навіщо зараз складати бюджет на 2021-2022 роки? Ви не єдині, кого цікавить це запитання. Нас воно теж цікавить. Так-так, нас, фінансистів з багаторічним стажем, які бюджетуванням займаються все своє життя, які знайомі з цим процесом „від і до”, теж дуже цікавить, навіщо зараз потрібний бюджет на 2021-2022 роки. З нашими постійними змінами до бюджетного і податкового законодавства, з нашими ще далекими від досконалості ОТГ (ми були б щасливі, якби у них не було проблем з однорічним плануванням), з нашою відсутністю належних прогнозів економічного і соціального розвитку територій (а в частині громад базового рівня – з цілковитою відсутністю таких). До речі, оці середньострокові плани бюджету дозволяється змінювати щороку, у будь-яку сторону, на будь-яку суму. То навіщо тоді вони зараз??!! Може, ми чогось не розуміємо. Може, нам хтось пояснить це.

Але наш крик душі нічого не змінить. Бунтувати у нас, фінансистів, права немає. Ми маємо право працювати і добросовісно виконувати свої обов’язки. І ми це робитимемо. Бо більше нікому!

Переглядів: 84