Засідання з питань погашення заборгованості заробітної плати

4 травня 2017 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Ірини Масюк  відбулося засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій  та інших соціальних виплат,  легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

На початку комісії Ірина Петрівна зазначила, що в районі проводиться відповідна робота щодо соціального захисту працівників, погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам та недопущення її виникнення у майбутньому, забезпечення виконання мінімальних гарантій в оплаті праці та зростання рівня середньої заробітної плати працюючих. Також створено робочу групу, яка проводить виїзні обстеження суб’єктів господарської діяльності. В ході обстежень надаються рекомендації та роз’яснюються  зміни в законодавстві з 01 січня поточного року щодо відповідальності роботодавців за використання нелегальної праці. Представниками Держпродсопживслужби надаються рекомендації щодо умов зберігання та продажу продовольчих товарів.

Керівники підприємств, фізичні особи-підприємці, які виплачують заробітну плату найманим працівникам нижче мінімального розміру, заслуховуються на засіданні районної комісії з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. З керівниками підприємств, фізичними особами-підприємцями району проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності легального оформлення трудових відносин з найманими працівниками та відповідальності у разі порушення умов чинного трудового законодавства та забезпечення щодо додержання виплати мінімальної заробітної плати в розмірі 3200 грн.

Підсумовуючи засідання, Ірина Петрівна дала відповідні доручення та зауважила, що діяльність робочої групи у поточному році продовжується у межах повноважень: виїзні обстеження, проведення співбесід з фізичними особами-підприємцями на засіданнях, надсилання офіційних листів роботодавцям-порушникам з рекомендаціями легалізації найманої праці, проводити інформаційно-роз’яснювальну кампанію стосовно недопущення роботи без укладання трудових договорів та ризиків від отримання нелегальної заробітної плати і забезпечення повної зайнятості найманих працівників.

Переглядів: 181